/Files/images/Самоврядування.jpg

СКЛАД ПАРЛАМЕНТУ

Президент школи:Палош Валерія

Віце президент: Чубірко Софія

Комітет «ПРАВА і ОБОВ’ЯЗКИ»

Шиб Олександр – 8 б клас

Шукост Микола – 5 б клас

Саглиця Олександра – 7 а клас

Комітет «ДОБРИХ СПРАВ» (волонтери)

Гарван Ерік -9 б клас

Бабунич Анна – 6 б клас

Барковці Діана – 6 а клас

Комітет «СПОРТ і ЗДОРОВ’Я»

Стегура Анна – 9 а клас

Кудрявцев Михайло – 5 б клас

Брилинстький Андріан – 8 б клас

Комітет «КУЛЬТУРА І ДОЗВІЛЛЯ»

Мересій Кіріл - 11 клас

Шванда Евеліна – 7 б клас

Римар Катерина – 5 б клас

Комітет «НАВЧАННЯ І КРАЄЗНАВСТВО»

Феєр Таміла – 9 а клас

Чинадій Мирон – 9 а клас

Малеш Віталій – 7 а клас

Алексеєва Аліса – 5 а клас

ПРЕС-ЦЕНТР

Пеца Катерина – 8 б клас

Дідок Ніколетта – 7 б клас

Завійська Крістіна – 6 б клас

Про зустріч-знайомство лідерів учнівського врядування

З метою формування активної та креативної команди лідерів учнівського врядування «КОРЗО» 19 жовтня 2018 року о 16.00 на базі УЗОШ №20 – ліцею «Лідер» буде проведено зустріч-знайомство для зацікавлених у роботі міського врядування школярів.

У результаті зустрічі відбудеться навчання щодо питань основ лідерства, організаторської майстерності та життєвого успіху, напрацьовано нове бачення розвитку лідерського руху міста, обговорено питання створення нових цікавих проектів та заходів.

До участі запрошуються активні учні віком 12-15 років та педагоги-організатори.

Попереднє проходження реєстрації за посиланням https://goo.gl/forms/DTy2TpwUnerKe31i1 є обов’язковим.

Розвиток учнівського врядування

Формування ініціативної, здатної приймати свідомі рішення особистості, не можливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через участь в органах учнівського врядування, роль якого в закладі постійно зростає. Учнівське врядування забезпечує комплексний виховний вплив на учнів шляхом залучення до усвідомленої і систематичної участі у вирішенні важливих питань життя класу та школи в цілому.

Органи учнівського врядування школи складаються із старостату та парламенту, президента, його заступника та прес-центру. Вони мають 2-х ступеневу структуру:

1. Учком школи, якому підпорядкований старостат класів.

2. Парламент школи, який складається з 6 комісій:

· Комісія дисципліни та порядку

· Комісія суспільно-корисних, добрих справ

· Комісія національного і культурного відродження

· Навчальна комісія

· Спортивна комісія

· Культмасова комісія

та прес-центру.

Керує роботою парламенту президент.

Враховуючи традиції, особливості, потреби школи, інтереси і запити школярів, парламент складає конкретний план заходів на навчальний рік, вивчає перспективні напрями роботи учнівського колективу, заслуховує звіти провідних шкільних служб, класних органів врядування, обговорює складні випадки в житті колективу.

Важливою ланкою врядування має бути чергування класів по школі. Черговий клас забезпечує порядок у школі та їдальнях, веде облік відвідування учнями школи, контролює та оцінює вологе прибирання класних приміщень, доповідає про стан школи в кінці дня черговому вчителю. За цю роботу відповідає комісія «Дисципліна і порядок».

Комісія суспільно-корисних добрих справ організовує проведення шкільних суботників, привітання та запрошення на свята шкільної родини вчителів-пенсіонерів, проводить доброчинні акції: «Подаруй книгу дітям», «Рідна школа – квітучий сад», а також веде шефство над молодшими школярами.

Комісія національного і культурного відродження займається збором матеріалу з історії рідної школи, веденням літопису, організацією конференцій, зустрічей із цікавими людьми, проведенням літературних вечорів, вертепів; збирає фольклор, проводить екскурсії в шкільному музеї М. Томчанія.

Навчальна комісія організовує і проводить предметні тижні, вікторини, конкурси, поетичні вечори, надає консультації та допомогу відстаючим учням, бере участь в олімпіадах, МАН, літературних і пізнавальних квестах.

Спортивна комісія допомагає організовувати та проводити шкільні дні здоров’я, товариські зустрічі, змагання з футболу, баскетболу та волейболу.

Культмасова комісія організовує і проводить свята шкільної родини, тематичні вечори, дискотеки, виступи агітбригад.

Прес-центр займається випуском шкільної газети та підбором матеріалу для рубрик стіннівки «Вісник сьомого меридіану», підготовкою фонограм, музичних вітань та технічним забезпеченням всіх шкільних заходів, оформленням зали школи до свят, виготовленням плакатів, оголошень, грамот.

Всі вироблені навички самостійно керувати щкільним життям учні практично реалізують під час проведення днів учнівського врядування. У цей день діти повністю замінюють дорослих: вчителів на уроках, адміністрацію на її робочих місцях. Все це надає їм можливість розвивати лідерські якості.

Робота шкільного парламенту сприяє згуртуванню класних колективів, розвитку суспільної думки, процесу соціалізації учнів, більш ефективному входженню в доросле життя.