Порядок реагування на випадки булінгу (цькування) в УЗОШ І-ІІІ ст.№7 та застосування заходів виховного впливу

  1. Підставою для реагування в школі на випадки булінгу (цькування) є заява або повідомлення про випадок або підозру його вчинення стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи .або особою стосовно інших учасників освітнього процесу, отриманої суб'єктами реагування на випадки булінгу (цькування) в школі.
  2. Повідомляти про випадки булінгу (цькування) може будь-яка особа, учасником або стороною якого вона стала або яка підозрює про його вчинення стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, або про який отримала достовірну інформацію.
  3. Адміністрація та педколектив школи зобов'язані вжити заходів невідкладного реагування у разі звернення дитини або якщо вони стали свідками булінгу (цькування) (оцінити рівень небезпеки життю та здоров'ю сторін булінгу (цькування), негайно втрутитись із метою припинення небезпечного впливу, надати (за потреби) невідкладну медичну та психологічну допомогу, звернутись до органів охорони здоров'я для надання медичної допомоги тощо).
  4. У день подання заяви директор школи видає наказ про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.
  5. Створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) зі складу педагогічних працівників (у тому числі психолог), батьків постраждалого та булера, керівника закладу освіти та скликається засідання.
  6. Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення:
  • якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять системний характер, про це повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенція), Служба у справах дітей та Управління освіти Ужгородської міської ради в Закарпатській обл;
  • якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), вживаються виховні заходи, спрямовані на вирішення та профілактику конфліктів.
  1. Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії.
  2. Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.
Кiлькiсть переглядiв: 248

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Ужгородський ліцей №7

вул. Дворжака, 41,
88000 Закарпатська область, Ужгород,
Україна

Дата останньої зміни 23 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!