БАТЬКАМ НА ВИПАДОК НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ

Українцям рекомендують скласти план дій на випадок небезпеки. Це стосується не тільки "тривожної валізки", а в першу чергу – комунікації всієї родини.

Впершу чергу потрібно забезпечити безпеку дітей і детально їм розповісти маршрут до безпечного місця. Можна навіть роздрукувати спеціальну карту. І батьки мають пройти ніжками з дитиною цим маршрутом.

Також варто заздалегідь домовитися з рідними, де ви зустрічаєтеся в результаті надзвичайної ситуації. Це важливо, оскільки може не бути зв'язку або електрики. Можливий і такий варіант – знайти родичів чи друзів, які найближче перебувають від школи. І щоб дитина чекала батьків там.

І з дитиною треба поговорити про «валізку безпеки» (так психолог радить називати «тривожну валізу») та разом її зібрати. Кожен член сім’ї має знати, які предмети у валізці.

Разом з дитиною треба перевірити, наскільки захищений простір у будинку: які предмети можуть впасти – полиці, стелажі, скляні речі, побутова техніка на колесах. Старшій дитині треба показати, як перекрити газ та воду.

До того ж треба переконатися, що діти знають безпечні місця в школі та біля неї, біля ігрових майданчиків і в будь-якому іншому місці, де вони часто бувають. А ще необхідно пояснити принцип, за яким вони вибиратимуть правильне укриття навіть у незнайомих місцях.

Батькам потрібно дізнатися в школах і дитячих садах, де шукати дітей в разі надзвичайної ситуації. У кожній будівлі освітнього закладу має бути місце для укриття (коридор 1 поверху або підвал), тому необхідно знати місця їх розташування та шляхи, як до них дістатися.

Варто виписати телефони батьків, екстрених служб та знайомих, яким дитина може зателефонувати в екстреній ситуації. Також вона має знати своє ім’я і прізвище, адресу, імена батьків.

Дитина має знати, що в разі будь-якої надзвичайної ситуації необхідно як найшвидше повідомити про це дорослого члена сім’ї або іншого відповідального дорослого.

Якщо дитина чує сигнал сирени, треба взяти «валізку безпеки», домашніх улюбленців, телефон, іти до бомбосховища або лягти на підлогу біля внутрішньої стіни. Заборонено перебувати біля важких речей, вікон та скляних речей, у ліфті.

Телефони екстрених служб: 101 – Служба порятунку

102 – Поліція

103 – Швидка медична допомога

104 – Аварійна служба газової мережі

Вміст евакуаційного рюкзака при надзвичайних ситуаціях

Кожному здобувачу освіти рекомендують мати при собі:

  • пляшку води
  • батончики
  • записку від батьків, у якій вказано прізвище, ім’я, по батькові дитини, дата народження, адреса проживання, контакти батьків, сімейне фото (за бажанням)
  • рекомендовано мати комплект змінної білизни та одягу (але хочемо звернути увагу, що під час евакуації дитині потрібно брати рюкзак із собою, тому він не повинен бути важким).
Кiлькiсть переглядiв: 145

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Ужгородський ліцей №7

вул. Дворжака, 41,
88000 Закарпатська область, Ужгород,
Україна

Дата останньої зміни 23 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!